Černobílá krása

Miluji černobílou fotografii, žádná jiná ve mě neprobouzí tolik emocí, nevtáhne do děje a neposadí na zadek jako fotografie v černobílém provedení. Zasáhne přímo cíl a já se musím soustředit jen na zachycený děj, emoci, bez rozptylování pozornosti barevnou scénou.

barevná krása

Fyzikální princip barevné fotografie poprvé předvedl James Clerk Maxwell v Londýně 17. května 1861. Promítl na plátno současně tři černobílé snímky barevné řádové stuhy přes červený, zelený a modrý filtr, které byly předtím exponovány přes filtry stejných barev.[1][2] Prokázal tak princip aditivního míchání barev. Ve skutečnosti však byla použitá exponovaná fotocitlivá emulze necitlivá na červenou barvu. Místo červené byla na snímku přes červený filtr exponována okem neviditelná ultrafialová část spektra. Prakticky však byla tato technika kvůli své komplikovanosti nepoužitelná. Dnes si bez barevné fotografie neumíme představit fotoalbum či galerii v mobilu.

“S láskou k fotografii a s citem pro detail zachytím Vaši přítomnost pro budoucnost Vaší i Vašich dětí.”

Portrétová fotografie je tou nejsložitější fotografií - všichni se chceme líbit a je tedy na fotografovi a Vás jako modelech, i když si tak nepřipadáte, nutná vzájemná spolupráce a tolerance. Důležité je také vědět, co ode mne jako od fotografa požadujete a potřebujete; mezi důležitými informacemi v první řadě je přesně sdělit Váš požadavek, Vaše přání. Nemáte-li požadavek a přání, pak nastupuje kreativita fotografa a Vám nezbývá než mi důvěřovat a věřit, že se věc povede.
portrét
Blanka Musílková

steampunk

Kdo by neznal Steampunk! Originální subžánr na pomezí sci-fi a fantasy, který má kořeny v 80. letech. Od té doby vstoupil nejen do literatury, hudby, filmu, PC her, ale také do světa módy. Pro někoho je steampunk životním stylem! Steampunkové oblečení kombinuje dobovou módu z viktoriánské éry, punk a nejrůznější technické a fantasy doplňky. Ponořte se do světa viktoriánské Anglie, fantaskních parních strojů nebo do naší nabídky! I já měla období, že jsem chtěla vlastnit aspoň kousek, část z oblečení z tohoto žánru. Jsem ráda, že jsou mezi námi nadšenci, kteří tento žánr podporují a udržují.

Kostel sv. Jiří v Lukové

V dřevěných lavicích restaurovaného kostela tiše sedí desítky bíle oděných postav. Nemluví. Se skloněnými hlavami se tiše modlí k Bohu. Nedýchají. Ani vzduch se nepohne. Jedná se o sochy připomínající věřící obyvatele, kteří ve vesnici dřív žili. Tento kostel, když jsem ho uviděla, jsem prostě musela navštívit. Kouknete-li se pořádně, na jedné fotce s názvem “POSLEDNÍ SOUD” mě uvidíte 6x (to je tak, když Vám modelka na poslední chvíli odřekne).

Živé sochy

Fascinující a dech beroucí Festival Živých soch, který se konal v Příbrami roku 2018, jsem musela jako fotografka opravdu navštívit. Krásné sochy, líčení, úžasné kostýmy a skvělé nápady. Vřele doporučuji.

z vlastní tvorby

Někdy mám v hlavě nápad, který se musí zrealizovat a moc děkuji všem, kteří mě podporují a jdou do toho se mnou.  

Focení na farmě

Kostel Luková

Když jsem tento kostel na internetu viděla, byla jsem z něho úplně uchvácená. Začala jsme ihned hledat informace, v hlavě se pomalu rodila senzační fotka, která měla název dřív než vznikla “Poslední soud”. Tak takhle se nějak rodí fotky. Máte-li i Vy nějaký sen, zavolejte, napište mi, ráda dovedu Váš snový obraz z Vaší pomocí do konce.

error: TO NE!!!